Rekuperatory w Szczecinie

Działająca w Szczecinie firma Ossoliński zajmuje się sprzedażą i montażem wysokiej jakości rekuperatorów i systemów kominowych. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Na życzenie klienta sporządzamy kompleksową wycenę inwestycji oraz pomagamy w doborze odpowiednich urządzeń służących do mechanicznej wentylacji powietrza. Przed przystąpieniem do wykonywania zadania zasięgamy opinii doświadczonego, wysoko wykwalifikowanego doradcy techniczno-handlowego, dzięki któremu wybrane instalacje są idealnie dopasowane do potrzeb danego budynku. Specjalista nadzoruje przebieg realizacji przedsięwzięcia, w razie konieczności wprowadzając ewentualne korekty. Po zamontowaniu danego systemu kominowego podejmujemy się uruchomienia i optymalnego ustawienia poszczególnych funkcji sprzętu tak, aby mógł on należycie spełniać funkcje związane z mechaniczną wentylacją gazów.

Rekuperator – najważniejsze funkcje

Pod pojęciem rekuperatora rozumie się zazwyczaj specjalistyczne urządzenie elektryczne, umożliwiające sprawną wymianę zużytego powietrza w budynku na czyste i odpowiednio przefiltrowane. Wysokiej klasy maszyna działa sprawnie niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Poszczególne parametry produktu można dowolnie uregulować, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. Nowoczesny system wentylacji mechanicznej skutecznie oczyszcza otoczenie z krążących wokoło zanieczyszczeń, zarazków chorobotwórczych oraz alergenów. Równocześnie skutecznie redukuje „ucieczkę” ciepła z pomieszczenia, sprawiając, że trafia ono do nawiewanego powietrza. Regularnie używane rekuperatory kupione w sklepie w Szczecinie przyczyniają się do poprawy komfortu przebywania w różnych domach oraz obiektach użyteczności publicznej.

System kominowy – mechanizm działania

Urządzenia, z których składają się systemy kominowe budynku, działają w bardzo prosty sposób. Przechodzące przez wentylator zmiennoprądowy lub stałoprądowy gazy najpierw ulegają w miarę dokładnemu przefiltrowaniu tak po stronie nawiewnej, jak i wywiewnej. Dzięki temu liczba unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń oraz patogenów zostaje ograniczona do minimum. Innowacyjne systemy wentylacji mechanicznej zużywają stosunkowo niewiele energii elektrycznej, nie generują nadmiernego hałasu, a intensywność ich działania można dowolnie regulować, dopasowując go do indywidualnych potrzeb.

Bardzo ważną częścią nabytego u nas rekuperatora jest też zazwyczaj wymiennik ciepła. Stosowane w domu modele zwykle dzielą się na urządzenia płytowe oraz obrotowe. Wśród tych pierwszych wyróżnia się natomiast maszyny przeciwprądowe oraz krzyżowe.

Nabyty w naszym sklepie w Szczecinie system kominowyjest wyposażony w specjalny wentylator wywiewny, który zaciąga nieświeże powietrze z budynku i dostarcza je na jedną stronę wymiennika ciepła. Czysty gaz z zewnątrz trafia natomiast do drugiej części wspomnianego akcesorium. Strumień zużytego eteru nagrzewa nawiewane cząsteczki powietrza, nie mieszając się z nimi.

Jak wybrać odpowiedni rekuperator?

Przy wyborze rekuperatorów trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest efektywność energetyczna danego systemu wentylacji mechanicznej. Warto mieć świadomość, że centrale z bardzo wysokim współczynnikiem odzysku ciepła zwykle zużywają też więcej prądu, co przekłada się na koszty ich eksploatacji. Kupione urządzenia powinny mieć trwałą, odporną na rozmaite uszkodzenia i wilgoć obudowę. Najlepszym rozwiązaniem zwykle jest zakup modeli wykonanych z wysokogatunkowego metalu, które są łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo świetnie sprawdzają się w roli izolatorów termicznych i akustycznych. Jeśli zależy Ci na tym, aby nabyty system kominowy generował możliwie jak najmniej hałasu, postaw na sprzęt wyposażony w wymiennik obrotowy. Nie powinien to być raczej rekuperator z obudową z aluminium. Materiał ten z biegiem czasu bowiem kurczy się i rozszerza, co w efekcie prowadzi do rozluźnienia połączeń w obudowie i emitowania głośnych dźwięków przez urządzenie w trakcie pracy.

O tym, czy dana wentylacja ze sklepu ze Szczecina będzie działała sprawnie i bez zarzutu, decyduje również poziom sprężu centrali, czyli parametru określającego siłę wpychania powietrza w przewody oraz jego zasysania z zewnątrz. Im wyższa wartość tego współczynnika, tym urządzenie jest silniejsze.

Montaż rekuperacji

Montaż rekuperacji zwykle przebiega w dość prosty sposób. Trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim centralę wentylacyjną należy zainstalować w niezamieszkanym pomieszczeniu, np. w piwnicy bądź na poddaszu, w którym przez cały czas panuje temperatura co najmniej 5 stopni C. Do urządzenia trzeba podłączyć przewody doprowadzające i odprowadzające powietrze, a także kable do sterownika o optymalnej długości.

Montaż wentylacji z naszego sklepu w Szczecinie przeprowadza się zwykle w maksymalnym oddaleniu od drzwi. Centrale często połączone są z okapem kuchennym wyposażonym w filtr przeciwtłuszczowy. Czerpnie i wyrzutnie systemów kominowych umieszcza się w odległości co najmniej 2 m od siebie.