Montaż wentylacji mechanicznej - Szczecin

Wszystkich inwestorów, a w szczególności tych budujących domy jednorodzinne, serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wyjątkowej oferty usługowej. Główny obszar naszej działalności stanowi montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rozwiązanie to cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością, co wynika oczywiście z uwarunkowań praktycznych oraz ekonomicznych. W wielu budynkach – zarówno tych projektowanych od podstaw, jak i modernizowanych – rekuperacja zaczyna stopniowo zastępować dotychczas najczęściej wykorzystywaną technologię, czyli wentylację grawitacyjną.

Naszym klientom zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji – od wykonania projektu, poprzez wycenę, aż do uruchomienia całego systemu. Mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła to propozycja przeznaczona dla osób, którym w pierwszej kolejności zależy na tym, aby wymiana zużytego powietrza odbywała się w sposób ciągły oraz wydajny – i to bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Co równie istotne – w dłuższej perspektywie poprawnie funkcjonujący system wentylacji mechanicznej pozwala wygenerować znaczące oszczędności finansowe. Na tym jednak zalety się nie kończą.

Układ rekuperacji – w przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań – może zostać wyposażony w specjalne filtry. Dzięki temu właściciele budynku zyskują absolutną pewność, że do jego wnętrza przedostaje się wyłącznie czyste powietrze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy zatem do kontaktu z naszymi doświadczonymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na najistotniejsze pytania techniczne i pomogą wybrać optymalną opcję. Zapewniamy, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to inwestycja, która zwróci się niezwykle szybko!

montaż wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli co?

Co konkretnie wyróżnia system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na tle alternatywnych rozwiązań technologicznych? W głównej mierze chodzi tutaj o budowę – a szczegółowiej rzecz ujmując – o elementy, które wchodzą w skład całej instalacji. Rekuperacja tego typu składa się przede wszystkim z czerpni, przez którą zasysane jest powietrze, centrali wentylacyjnej zbudowanej z wentylatora nawiewnego i wywiewnego oraz wymiennika ciepła, przewodów wentylacyjnych, filtrów, a także wyrzutni. Za niezwykle istotny uznaje się również fakt, że kwestie związane zarówno z wydajnością, jak i z maksymalną mocą działania całego układu, mogą zostać dostosowane do bieżących wymagań użytkowników. Opcja taka w przypadku metody grawitacyjnej jest całkowicie nieosiągalna.

Jeżeli natomiast chodzi o sposób funkcjonowania, to w wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła powietrze jest pobierane z zewnątrz przez czerpnię i transportowane do centrali. Następnie – dzięki wymiennikom ciepła – powietrze zostaje zimą ogrzane, a latem natomiast – ochłodzone. Jest także oczyszczane za pomocą filtrów i docelowo rozprowadzane siecią kanałów po całym domu. Świeże powietrze dostaje się do pomieszczeń przez nawiewniki, a wydostaje się z nich za pomocą specjalnych kratek, które przez kanały wywiewne doprowadzają je do centrali wentylacyjnej. Stamtąd wszelkie jego zanieczyszczenia są usuwane z budynku przez wyrzutnię.

Za zakupem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przemawiają również argumenty ekonomiczne. Rachunki za ogrzewanie zimą spadają nawet do 50% w porównaniu do wykorzystania standardowej wentylacji grawitacyjnej. Dzieje się tak dlatego, że wymiennik ciepła rekuperatora przekazuje energię z powietrza wywiewanego do strumienia powietrza nawiewanego. Dzięki czemu dom ma mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną, a to pozwala wygenerować spore oszczędności – nawet gdy pod uwagę weźmie się jedynie skalę 12 miesięcy użytkowania.

Jeżeli zatem są Państwo zainteresowani zastosowaniem tego rozwiązania, to zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz zapraszamy do kontaktu. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu zapewniamy najwyższy możliwy standard obsługi. Gwarantujemy też konkurencyjne warunki współpracy.

instalacja wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna – co zyskują klienci?

Oczywiście o konwencjonalnych instalacjach grawitacyjnych nie da się jednoznacznie powiedzieć, że nie spełniają one powierzonej im funkcji. Ich wydajność uzależniona jest jednak od sporej liczby zmiennych – w tym przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Mowa tutaj m.in. o wysokości ciśnienia atmosferycznego, wilgotności powietrza czy nawet o sile wiatru. Natomiast systemy wentylacji mechanicznej są kompletnie niezależne od czynników zewnętrznych.

Z praktycznego punktu widzenia oznacza to brak konieczności częstego otwierania okien i wietrzenia pomieszczeń. Wszelkie intensywne zapachy usuwane są z wnętrza niemal natychmiast. Powietrze w domu zawsze pozostaje idealnie czyste i świeże, co z kolei bezpośrednio przekłada się na wysoki komfort mieszkania. Zapewniamy, że montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, to jedna z najlepszych możliwych do podjęcia decyzji. Konieczne do poniesienia koszty przy średniej wielkości domu zwracają się już po kilku latach.