Konsultacja i projekt rekuperacji - Szczecin

 W przypadku budownictwa jednorodzinnego coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się zarówno odnawialne źródła energii, jak i technologie, które pozwalają znacząco zredukować koszty utrzymania nieruchomości. Doskonały przykład stanowi tutaj system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą, w ramach której zajmiemy się m.in. jego zaprojektowaniem. Rozwiązanie to już od kilku lat wypiera standardowe instalacje typu grawitacyjnego, których wydajność oraz sposób działania postrzegane są obecnie jako niewystarczające i niezadowalające – szczególnie w kontekście obiektów energooszczędnych oraz pasywnych.

W ujęciu ogólnym schemat działania systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła można określić jako dość prosty, acz warto wiedzieć, że projekt oraz montaż wymagają większych nakładów pracy. Naszych klientów zapewniamy, że do każdego powierzonego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższy możliwy standard obsługi.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wydajna i sprawna instalacja tego typu ma ogromne znacznie dla inwestorów, ponieważ pozwala w łatwy sposób wygenerować oszczędności finansowe. Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz kontaktu z doświadczonymi doradcami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na najważniejsze pytania techniczne oraz przygotują wycenę.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłaschemat działania

Podczas pracy nasi specjaliści często spotykają się z pytaniami dotyczącymi tego, jaki jest schemat działania wentylacji mechanicznej z odzyskiem energii cieplnej oraz, co konkretnie wyróżnia tę technologię na tle alternatywnych rozwiązań? Aby uzyskać szczegółowe odpowiedzi, całej instalacji trzeba przyjrzeć się przede wszystkim pod kątem technicznym. Głównym elementem tego typu systemu jest rekuperator, czyli urządzenie składające się z wentylatorów i wymiennika ciepła. To właśnie w nim energia cieplna z powietrza usuwanego jest wykorzystywana do ogrzania świeżego, pobieranego z zewnątrz.

Dzięki temu zdecydowanie poprawia się energooszczędność budynku, a co za tym idzie – spadają koszty ogrzewania. Latem w godzinach wieczornych lub nocnych, kiedy powietrze na zewnątrz robi się chłodniejsze niż w pomieszczeniach, da się jednocześnie uzyskać efekt chłodzenia. Taki schemat funkcjonowania sprawia, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością. Zapewniamy, że jest to ciekawa propozycja dla osób, którym w pierwszej kolejności zależy na ekonomicznym oraz ekologicznym podejściu do budowy domu jednorodzinnego.

Choć wstępny koszt inwestycji jest o około 40% wyższy niż w przypadku instalacji grawitacyjnej, to zwrotu z niej należy spodziewać się już po około 7 latach. Zasada ta dotyczy budynków o powierzchni użytkowej do 150 m2, czyli takich, z którymi można spotkać się najczęściej.

Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy pewni, że przygotowana oferta zaprojektowania takiego systemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców! Działamy na terenie Szczecina i najbliższych okolic miasta.